Jūratė Šapel

Mane visad žavėjo gamtos mokslai, o ypač biologija ir žmogaus kūnas. Tokie tobuli ir gudriai apgalvoti mechanizmai užkoduoti ląstelėse ir biologiniuose procesuose! Jokios kitos specialybės neįsivaizdavau kaip tik gydytojos, todėl nusprendžiau studijuoti mediciną.


Studijų metu susidūriau su vertybiniais iššūkiais. Jaučiau dvilypį jausmą: dieviškumą, kad galiu išgydyti ligas, ir beviltiškumą, kad visgi pacientai vėl sugrįžta ir gydymas padeda tik sąlyginai. Man buvo keista, kad akcentuojama kaip gydyti ligas, o ne kaip išlikti sveikam. Taip pat trūko paciento aktyvaus dalyvavimo gydymo procese, nes iš ankstesnių laikų buvo priimtinas paternalistinis požiūris “gydytojas žino geriau”. Visad maniau, kad specialisto – paciento ryšys turi būti paremtas bendradarbiavimu, o mano kaip sveikatos specialistės užduotis yra suteikti žinias pacientui apie jo situaciją, galimybes, pasiūlyti sprendimo būdus ir priimti sveikimo taktiką kartu. Galutinė sprendimo galia yra paciento, o ne gydytojo rankose, todėl kartais net keista save vadinti „gydytoja“. Šiais laikais labiau norisi tapatintis su sveikatos mentore / „koučere”. Taigi, norėjau dirbti kitaip, nei buvo įprasta, todėl baigusi mediciną ieškojau alternatyvaus kelio.


Endobiogenika man „atrišo rankas“. Jaučiau, kad gydymo galia slypi ne ten, kur jau yra liga ir procesus reikia veikti žymiai anksčiau, o endobiogenikos metodas būtent tai ir suteikia – galiu įvertinti žmogaus vidinę terpę ląsteliniame lygmenyje ir matyti pokyčius net tada, kai standartiniai tyrimai yra “normos ribose”. Parenkant augalinius preparatus galima balansuoti vidinį chaosą ir padėti kūnui atkurti tvarką. Esu dėkinga, kad endobiogenika suteikia man kokybišką kontaktą su žmogumi, idėjinę bendruomenę, o visų svarbiausia – prasmę gydymo procese.


Noriu padėti žmonėms rasti būdus, kaip pažinti save ir kaip užmegzti sąmoningą santykį su savimi ir savo sveikata.

Išsilavinimas:

 • 2023-2024 m. Psichosomatikos mokymai. Organizatorius: VšĮ Endobiogenikos institutas.
  Lektoriai : Genetikas prof. med. dr. Danielius Serapinas, gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Olegas Lapinas, NLP profesionalas, hipnoterapeutas, geštalt praktikas Andrius Jarašiūnas.
 • 2020-2021 m. metų trukmės PASP endobiogenikos specialistų mokymo programa „Endobiogenika“, patvirtinta LR SAM įsakymu Nr. V-2947.
  Organizatorius: VšĮ Endobiogenikos institutas.
  Lektoriai: gyd. Yuliya Asovskaja, gyd. Gabrielė Barkauskienė,Indrė Skorupskienė, prof. dr. Danielius Serapinas, biomedicinos mokslų daktarė Sandrija Čapkauskienė, gyd. Jūratė Šapel, Daiva Mučinienė.
 • 2017-2020 m. šeimos medicinos rezidentūra, Vilniaus universitetas, medicinos fakultetas.
 • 2011–2017 m. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, medicinos magistro laipsnis.

Darbo patirtis :

 • Nuo 2024 m. Antėja klinika, šeimos gydytoja.
 • Nuo 2022 m. VšĮ Endobiogenikos institutas mokymų programos Endobiogenika, lektorė.
 • Nuo 2021 m. Endobiogenika klinika, endobiogenikos specialistė.
 • 2020 – 2022 m. Všį Balsių šeimos medicinos centras, šeimos gydytoja.
 • 2018–2020 m. Všį Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, skubios pagalbos skyrius, medicinos gydytoja budėjimams.
 • 2018–2019 m. Všį Centro poliklinika, Gerosios Vilties skyrius, šeimos medicinos rezidentūra.
 • 2017–2020 m. Všį Vilniaus Universiteto ligoninė Santaros klinikos ir Vilniaus Universiteto Vaikų ligoninė, šeimos medicinos rezidentūra.
Rectangle 50

Registruokitės vizitui

Susisiekite ir atsakysime į visus kilusius klausimus bei užregistruosime vizitui pas pasirinktą specialistą.

KITI SPECIALISTAI: