Indrė Skorupskienė

Mokytis man visada buvo malonumas ir tai lengvai sekėsi, tad ilgą laiką planavau būti mokslininke. Visi artimiausi žmonės – tėvai, dėdės, tetos buvo gydytojai, vaistininkai bei odontologai, tad natūralu, kad pagrindinis mano susidomėjimo objektas buvo žmogaus kūnas. Buvau pastabi smulkiausioms detalėms, buvo įdomu, kaip viskas susiję, kaip įvairūs aspektai įtakoja vieni kitus ir kokios priežastys lemia tam tikrus pasireiškimus materijoje. Tačiau likimas dovanojo ne tik begalinį smalsumą, bet ir sveikatos iššūkius, kas nukreipė mano dėmesį į farmaciją – tada tikėjau, kad vaistai gali išspręsti visas problemas. Patyriau, ką reiškia norėti gyventi, bet neturėti tam sveikatos ir fizinių jėgų. Tikiu, kad taip buvau kryptingai vedama į tikslą – išmokti padėti tiek sau, tiek kitiems. Juk galime skirtingai suvokti pasaulį, pasirinkti vienokį ar kitokį gyvenimo būdą ir tikslus, bet mus visus vienija bendras žmogiškas noras – noras jaustis gerai.

Savo sveikatos problemas išsprendžiau per ilgus metus paieškų ir bandymų įvairiausiose srityse. Taip mano gyvenime atsirado joga ir sportas, stipriai pasikeitė mitybos įpročiai, nuolat lankiausi konferencijose, seminaruose ir dalyvaudavau įvairiuose mokymuose. Nuo 2015m. mano pagrindine gyvenimo ašimi tapo endobiogenika, nes ji padėjo ir vis dar padeda atsakyti į daugybę kylančių klausimų. Pagaliau turiu energijos ir galiu dalintis su žmonėmis savo patirtimi bei žiniomis. Tikiu, kad norint padėti žmogui susigrąžinti sveikatą, svarbu iššifruoti ką sako jo kūno siunčiami signalai ir ženklai, ką rodo jo kraujo tyrimai ir kur slypi tikrosios disbalanso priežastys. Tam reikia skirti laiko ir pažinti žmogų kaip kūno, proto ir emocijų visumą. Santykis su žmogumi labai svarbus, nes per santykį keičiasi mūsų požiūris, o kartu su tuo, galime tikėtis pokyčių ir savo sveikatoje. Juk ją lemia daugybė kasdieninių mūsų pasirinkimų.

 Dirbdama su pacientu, pirmiausia siekiu padėti žmogui grįžti į pusiausvyros būseną, nes joje mes funkcionuojame geriausiai. Endobiogenikos požiūriu organizmą valdo keturios endokrininės hormonų ašys, o nervų sistema kalibruoja jų veikimą. Hormonai turi veikti tarpusavyje proporcingai ir sklandžiai, tada mūsų organizmas  veikia subalansuotai – lyg  keturratis vežimas, efektyviai važiuoja kai visi jo keturi ratai yra vienodo dydžio ir nesulūžę. Džiaugiuosi, kad žinant kaip, mes tai galime pasiekti natūraliomis priemonėmis kaip vaistinių augalų preparatais, aminorūgštimis, mineralais, enzimais, kofermentais ir viskuo, kas artima mūsų organizmui ir veikia jį be šalutinių efektų, tik balansuoja ir papildo. Mano mokyklinė meilė chemijai, farmacijos studijos ir ilgametis domėjimasis augalais bei įvairių medžiagų poveikiu žmogaus organizmui atvedė prie konkrečių augalų ir veikliųjų medžiagų pasirinkimų, kurie duoda rezultatus, nes žmogaus kūnas pažįsta šias medžiagas ir yra prisitaikęs jas panaudoti optimaliai pagal savo poreikius. Kaip automobilį geriau taisyti originaliomis detalėmis, taip ir žmogaus kūnas efektyviau priima gamtos sukurtas, natūralias medžiagas, o ne žmogaus susintezuotas chemijos laboratorijose. Tik ne visos natūralios medžiagos yra efektyvios, tai lemia jų išgavimo bei apdorojimo technologijos, užtikrinančios stabilumą, bioprieinamumą ir kitus svarbius aspektus. Farmacijos pramonė daug vaistų sintezuoja pagal natūralių molekulių pavyzdžius, randamus augaluose ar kituose gamtiniuose šaltiniuose, tačiau mūsų kūno reakcija į tokius produktus labai skiriasi, nes kopijuojant atkartojamas tik tam tikras elementas, o ne visa unikali visuma, būdinga gamtoje. Todėl aš konsultuodama visada analizuoju paciento organizmo visumą ir skiriu pažangius preparatus tai visumai koreguoti.

Iš pusiausvyros būsenos, kai žmogus jau yra stabiliai veikianti sistema, jis gali lengviau įgyvendinti planus keisti savo režimą, mitybą, fizinį aktyvumą, gilintis į psicho-emocines priežastis ir analizuoti savo veikimo modelius bei pasiekti visko, apie ką svajoja – palengva, bet užtikrintai.  Mes galime labai daug nuveikti, kai nejaučiame trūkumo ir kai mūsų kūnas nuolat nesiunčia sutrikimų signalų, kaip skausmas, spazmai, nuovargis ir pan. Tai yra labai svarbu savijautos pokyčiams ir ilgalaikiams rezultatams. Viso šito siekiu išmokyti ne tik savo pacientus, bet ir visus endobiogenikos specialistus, kuriems dėstau jau nuo 2019m. ir kurių jau ne vienas, pats padeda daugybei žmonių. Šiais laikais tiek daug informacijos kaip sveikai gyventi ir tuo pačiu tiek daug blogai besijaučiančių žmonių. Šįnparadoksą galima išspręsti tik pasitelkiant visapusišką veikimo planą – ką kiekvienu individualiu atveju, kada, kaip ir kodėl darysime. Didžiausia dovana man- galimybė prisidėti prie kito žmogaus pokyčio į geresnę savijautą, už tai esu be galo dėkinga.

Išsilavinimas:

 • 2023–2024 m. Psichosomatikos pagrindai. VšĮ Endobiogenikos institutas, lektoriai: psichiatras-psichoterapeutas O. Lapinas, prof. Med. Dr. D. Serapinas, NLP treneris, koučingo ir Eriksoninės terapijos specialistas A. Jarašiūnas.
 • 2019 m. metų trukmės tęstinės endobiogenikos studijos.
  Organizatorius: VšĮ Endobiogenikos institutas.
  Lektorius Dr. Ch. Abi Chahine, Belgijos Endobiogenikos asociacijos prezidentas.
 • 2015-2017 m. tęstinės Endobiogenikos studijos.
  Organizatorius: VšĮ Endobiogenikos institutas.
  Lektoriai: dr. K. Hedayat, JAV Endobiogenikos asociacijos prezidentas, dr. J. C. Lapraz, Endobiogenikos pradininkas, dr. Miguel Garcia Poujol (Meksika) ir kt.
 • 2003-2008 m. LSMU, Farmacijos fakultetas, farmacijos magistro laipsnis, vaistininko kvalifikacija.

Darbo patirtis:

 • Nuo 2023 m. konsultuoju pacientus klinikoje „Endobiogenika“.
 • Nuo 2019 m. esu VšĮ Endobiogenikos institutas organzuojamų endobiogenikos mokymų programų lektorė.
 • Nuo 2017 m. dirbu UAB vaistinėje „Širdažolė“, kur konsultuoju endobiogenikos studentus ir praktikuojančius specialistus, funkcijų biologijos indeksų reguliavimo klausimais, parenkant tinkamus vaistinius augalus bei maisto papildus.
 • 2008–2016 m. dirbau farmacinės veiklos vadovė UAB „Eurovaistinė“.
Rectangle 50

Registruokitės vizitui

Susisiekite ir atsakysime į visus kilusius klausimus bei užregistruosime vizitui pas pasirinktą specialistą.

KITI SPECIALISTAI: