Dažniausiai užduodami klausimai

Noriu užsiregistruoti į konsultaciją, kaip tai padaryti?

Norėdami kreiptis į endobiogenikos specialistą, visų pirma, turėtumėte užsiregistruoti vizitui. Registruotis galite telefonu 870077333 arba jei skambinate iš užsienio +37068011300. Taip pat el.paštu: info@endobiogenika.lt. Sumokėjus avansą jūsų registracija bus patvirtinta ir tuomet, likus savaitei iki vizito, turėsite atlikti kraujo tyrimus, reikalingus Funkcijų biologijos indeksams apskaičiuoti.

Kodėl turiu mokėti avansinį mokestį, kad rezervacija būtų patvirtinta?

Kadangi poreikis į konsultacijas yra didelis, pasitaiko, kad vieni pacientai užsiregistruoja gerokai iš anksto, o atėjus konsultacijos laikui neatvyksta į konsultaciją. Tokios situacijos yra nenaudingos nei specialistams, nei eilėje laiko laukiantiems pacientams. Tad tam, kad skatinti mūsų klientų atsakomybę renkantis konsultacijų laiką, įvedėme rezervacijai patvirtinti mokamą avansinį mokestį, kuris yra 50% konsultacijos vertės. Tad rezervuojant jums tinkamą laiką, gausite laikinos rezervacijos patvirtinimo laišką kartu su nuoroda avanso apmokėjimui. Neapmokėjus avanso per 48 valandas, laikina rezervacija bus atšaukta. Jei taip atsitiktų, jus informuosime laišku. Šis avansinis rezervacijos patvirtinimo mokestis yra įskaičiuojamas į kainą. Taip pat esame lankstūs ir jei apmokėti per Lietuvos bankus neturite galimybės, išrašysime jums išankstinę sąskaitą faktūrą ir galėsite per nurodytą laiką apmokėti pavedimu. 

Konsultacijų atšaukimo ir perkėlimo tvarka

Du kartus perkėlus konsultacijos laiką dėl laiku neatliktų tyrimų arba perkėlus konsultaciją likus mažiau nei 7 darbo dienoms iki konsultacijos – bus pridedama 20% papildomo darbo mokestis prie jūsų būsimos konsultacijos kainos.

Jei į gautą SMS, kuri siunčiama likus 14 dienų iki paskirtos konsultacijos datos, negauname jokio atsakymo ir jūs neatsakote bei neperskambinate į 2 telefono skambučius, išsiunčiame jums SMS žinutę į registracijos metu nurodytą telefono numerį, prašydami atsakyti, ar ketinate atlikti kraujo tyrimus konsultacijai. Negavus atsakymo per 48  valandas, jūsų konsultaciją anuliuojame. Apie konsultacijos anuliavimą informuojame jus el.paštu, kurį pateikėte registracijai į konsultaciją metu. Anuliavus konsultaciją dėl šios priežasties, sumokėtas avansas nėra grąžinamas. 

Pamiršus atvykti į konsultaciją paskirtu laiku arba pranešus apie neatvykimą į konsultaciją likus mažiau nei 7 darbo dienoms iki konsultacijos dienos, sumokėtas avansas yra negrąžinamas.

Kokius tyrimus reikia atlikti prieš konsultaciją?

Kad konsultuojantis specialistas galėtų apskaičiuoti jūsų biologijos indeksus, prieš konsultacija būtina atlikti šiuos tyrimus:

  1. Gliukozė serume/plazmoje
  2. Kalis 
  3. Kalcis (bendras) 
  4. ALP (ŠF aktyvumas) 
  5. ŠF izofermentai elektroforezė 
  6. Kreatinkinazės aktyvumo tyr.
  7. LDH 
  8. TTH 
  9. FT4 
  10. FT3 
  11. Osteokalcinas 
  12. CA-19-9 
  13. Bendras kraujo tyrimas 
  14. ENG po 1 val.

Tyrimus svarbu atlikti visus vienu metu ir mes rekomenduojame juos atlikti Medicina Practica laboratorijose.

Kaip tinkamai pasiruošti kraujo tyrimams?
  • Geriausia kraujo tyrimus atlikti iki 10 val. ryto, nes fermentų ir hormonų kiekiai paros metu gali svyruoti. 
  • Prieš kraujo tyrimus negerti ir nevalgyti 14 val. Svarbu prisiminti, kad sultys, arbata, kava taip pat yra maistas. Rekomenduojama išgerti stiklinę vandens prieš tyrimus. Nesivadovaujant šiais nurodymais, tyrimų rezultatai gali smarkiai keistis.
  • Likus 1–2 dienoms iki tyrimo valgyti mažiau riebaus ir kepto maisto, nevartoti alkoholio. Jei kraujo tyrimo atlikimo išvakarėse numatoma šventė, geriau tyrimą atidėti 1–2 dienoms. Tiek vienkartinis, tiek lėtinis alkoholio vartojimas keičia kraujo sudėtį.
  • Valandą iki tyrimo nerūkyti.
  • Prieš kraujo tyrimą vengti fizinio krūvio (nesportuokite bent dvi dienas) ir streso. Būti gerai išsimiegojus. Prieš pat tyrimą patariama nusiraminti ir pailsėti 10-15 min.  
  • Kraujo tyrimą patariama atlikti praėjus bent porai dienų po skrydžio.
  • Moterų hormoninių tyrimų rezultatams įtakos turi fiziologiniai faktoriai, susiję su menstruaciniu ciklu. Todėl jeigu esate moteris ir kreipiatės į endobiogeniką dėl lytinių hormonų sutrikimų (menstruacijų ciklo sutrikimas, nevaisingumo klausimai, PKS ir pan.) todėl rekomenduojame tyrimus atlikti 19-21 ciklo dieną, o jeigu ciklas nereguliarus – 5-7 dieną po ovuliacijos. 

Jeigu vartojate B grupės vitaminus, jų vartojimą reikėtų nutraukti anksčiau, kadangi biotinas (vitaminas B7) sąveikauja su kai kuriais tyrimų metodais. Todėl vartojant biotino preparatus, rekomenduojame kraujo paėmimo procedūrą nukelti dviem dienoms ir šiuo laikotarpiu tokių preparatų nevartoti. 

Jei sirgote gripu, peršalimu, bronchitu ir t.t. Planuojant atlikti endobiogenikai reikalingus tyrimus, reikėtų pasveikti ir praėjus 10-14 dienų po simptomų išnykimo atlikti kraujo tyrimus.

Kada rekomenduojama atlikti tyrimus, jei buvo ar yra vartojami antibiotikai?
Jei tai vietiškai veikiantys antibiotikai, kraujo paėmimo procedūros atidėti nereikia (tačiau vaistus tą dieną, kai atliekama kraujo paėmimo procedūra, reikia išgerti tik po kraujo tyrimo!)
Jei tai plataus poveikio antibiotikai, kraujo paėmimo procedūrą reikia nukelti bent 2 savaitėms po užbaigto antibiotikų kurso.

Jei jums taikoma chemoterapija, kraujo tyrimą reikėtų atlikti 7-10 dienų po chemoterapijos.

Jei vartojate antidepresantus, kraujo tyrimai atliekami įprastai, vaistų nutraukti nereikia.

Jei vartojate skydliaukės vaistus (tiroksiną) ar kitus lėtinių ligų vaistus, vartojimo nenutraukite.  

Jei vartojate papildus ir vitaminus ir norite kartu su optimaliu endo tyrimu atlikti ir papildomus geležies, vitamino D ar kitus tyrimus, bent savaitę iki kraujo tyrimo papildų ir vitaminų nevartokite.

Kur galima atlikti kraujo tyrimus, reikalingus endobiogenikos konsultacijai?

Besiruošiant endobiogenikos specialisto konsultacijai endobiogenikos kraujo tyrimų programą kviečiame atlikti visuose „Medicina practica laboratorija“ padaliniuose. Padalinių kontaktinę informaciją rasite https://medicinapractica.lt/kontaktai/

Vartoju vaistinių augalų tinktūras, tačiau jaučiuosi keistai, kaip turėčiau elgtis?

Jei vartojant endobiogenikos specialisto paskirtas tinktūras ir jums kyla dvejonių ar nerimo dėl savijautos, būtinai kreipkitės į endobiogenikos specialistą. Jis įvertins, ar, reikia koreguoti sveikatinimo planą.

Kada kreiptis į endobiogenikos specialistą?

Kreipkitės į endobiogenikos specialistą, jei jus kankina viena ar daugiau išvardintų priežasčių arba jums taikomas gydymo ar sveikatinimo būdas neduoda rezultatų:

  • Auginate hiperaktyvų, padidinto jautrumo vaiką; jūsų vaikas nevalingai šlapinasi į lovą; jūsų vaikui pripažintas autizmas, raidos sutrikimas.
  • Įvairios kilmės alergijos, astma, egzema.
  • Migrena, neaiškios kilmės galvos skausmai, Laimo liga, atminties sutrikimai.
  • Krono liga, skydliaukės ligos, opinis kolitas, išsėtinė sklerozė, raumenų silpnumas, celiakija, artritai, neaiškios kilmės skausmai; virškinimo sutrikimai (dirgliosios žarnos sindromas, skrandžio ligos, vidurių užkietėjimas).
  • Moterų menstruacinio ciklo sutrikimai ir ginekologinės ligos, nevaisingumas, šlapinimosi sutrikimai, prostatos ligos.
  • Onkologiniai susirgimai.
  • Nervų ligos: nerimas, panikos priepuoliai, depresija, miego sutrikimai.
  • Širdies ir kraujagyslių ligos, širdies ritmo sutrikimai.
  • Paveldimos ligos.
Klausimynas, kodėl svarbu jį užpildyti?

Klausimyno pildymas, pirmiausia, yra skirtas jums, leidžia prisiminti ir pasitikslinti savo sveikatos istoriją nuo pat vaikystės. Gali pasirodyti keista, jog specialistas konsultacijos metu užduoda klausimus, kurių atsakymai jau pateikti. Klausimyno tikslas, kad žmogus susirinktų visą informaciją ir galėtų lengvai ją patikslinti specialistui. Endobiogenikos specialistas anketos duomenis vertina tik būdamas kartu su pacientu. Žmonės yra labai skirtingi, kiekvieno suvokimas, kas yra normali sveikata skiriasi, todėl specialistas pasitikslina jam svarbius klausimus kartu su jumis.

Kas yra Funkcijų biologijos indeksai?

Endobiogenikoje hormonai yra vertinami kaip pagrindiniai organizmo valdytojai. Vertinamas ne hormonų kiekis kraujyje, o jų aktyvumas. Hormonai yra aktyvūs tada, kai jie prisijungia prie ląstelės, todėl svarbus ne paties hormono kiekis, o ląstelės gebėjimas jį priimti, receptorių skaičius, hormoną pernešančio baltymo kiekis. Žinant kitus elementus (nustatomus kraujo tyrimų metu), kuriuos geba paveikti hormonai, iš jų pasitelkiant matematines formules yra apskaičiuojami funkcijų biologijos indeksai, kurie ir parodo hormonų aktyvumą, balansą bei vieno hormono santykį su kitu. Tai ir yra svarbiausia mūsų organizmo reguliavimo procese.

Po kiek laiko reikėtų apsilankyti pakartotiniam vizitui?

Dažniausiai rekomenduojama pakartotiniam vizitui atvykti po 4 mėnesių nuo tada, kai pradėjote vartoti vaistinių augalų mikstūras. Tada vaistiniai augalai jau būna spėję suveikti ir galima objektyviai įvertinti mikstūros poveikį, tačiau viskas priklauso nuo problematikos, ligos ir situacijos. Kada reikėtų kreiptis kitą kartą endobiogenikos specialistas dažniausiai pasako pirminės konsultacijos metu.

Ar mes bendradarbiaujame su draudimo bendrovėmis?

Tiesioginių sutarčių su draudimo bendrovėmis nesame sudarę, tačiau draudimo išmokas gauti galite, jei jūsų draudimo kompanija kompensuoja šias paslaugas. Po apsilankymo pas mus nepamirškite dokumentų, kurių reikės kreipiantis į savo draudimo bendrovę dėl išmokos: sąskaitos-faktūros, patvirtinančios paslaugų ir (ar) prekių pirkimą, bei dokumento, rodančio pirktų paslaugų ir (ar) prekių apmokėjimą: kasos kvito, jei mokėjote banko kortele.

Kur dar galiu sužinoti apie endobiogeniką?

Į Lietuvą endobiogeniką atvedė VšĮ Endobiogenikos institutas 2013 m. kai išleido dr. Jean-Claude Lapraz ir Marie-Laure de Clermont knygą ,,Endobiogenika. Individualizuota medicina”. Tačiau iki tol, endobiogenika jau buvo paplitusi visame pasaulyje. Tad tiek apie endobiogenikos istoriją, jos paplitimą bei taikymą daugiau galite sužinoti www.endobiogenikosinstitutas.lt puslapyje skiltyje endobiogenika. 

Taip pat, Endobiogenikos institutas 2023 metais išleido pirmąjį žurnalo Endobiogenika numerį. Tad jame taip pat rasite vertingos informacijos. Žurnalą galite įsigyti internetinėje Endobiogenikos instituto svetainės el. parduotuvėje https://shop.endobiogenikosinstitutas.lt/

Avansinio mokesčio grąžinimo tvarka

Sumokėtas avansinis mokestis yra grąžinamas, jei nusprendėte atšaukti konsultaciją likus ne mažiau kaip 7 darbo dienoms iki paskirtos konsultacijos datos. Tokiu atveju nuo sumokėtos avanso sumos yra išskaitomas 5€  administravimo mokestis, o likusi suma pervedama jums į sąskaitą, iš kurios buvo gautas mokėjimas.

Jei į gautą SMS, kuri siunčiama likus 14 dienų iki paskirtos konsultacijos datos, negauname jokio atsakymo ir jūs neatsakote bei neperskambinate į 2 telefono skambučius, išsiunčiame jums SMS žinutę į registracijos metu nurodytą telefono numerį, prašydami atsakyti, ar ketinate atlikti kraujo tyrimus konsultacijai. Negavus atsakymo per 48  valandas, jūsų konsultaciją anuliuojame. Apie konsultacijos anuliavimą informuojame jus el.paštu, kurį pateikėte registracijai į konsultaciją metu. Anuliavus konsultaciją dėl šios priežasties, sumokėtas avansas nėra grąžinamas. 

Pamiršus atvykti į konsultaciją paskirtu laiku arba pranešus apie neatvykimą į konsultaciją likus mažiau nei 7 darbo dienoms iki konsultacijos dienos, sumokėtas avansas yra negrąžinamas.

 

Rectangle 50

Registruokitės vizitui

Susisiekite ir atsakysime į visus kilusius klausimus bei užregistruosime vizitui pas pasirinktą specialistą.