Rūpestis, dėmesingumas artimu man svarbus nuo mažens. Tai ne tik mano vertybės, bet ir manau paveldėtos būdo savybės. Nuo mažens mane žavėjo medicina ir dalinimasis savo žiniomis. Mokykloje sulaukdavo pastebėjimu, kad turiu savybių mokyti kitus. Ir tai buvo visiškai tiesa, man patiko dalintis savo žiniomis ir padėti kitam. Renkantis specialybę norėjosi srities, kuri apjungtų chemiją, mediciną, edukologiją. Pasirinkau farmacijos studijas, nes galvojau, kad tai ta sritis, kurioje galiu apjungti tai kas man patinka.
Darbas vaistinėje mane sužavėjo po praktikos paskutiniame kurse. Tada iš arti pamačiau kiek kompetentingas specialistas daug gali padėti. Ateina pacientas varginantis kamuojančio nusiskundimo ir išbandęs ne vieną preparatą. Po konsultacijos paaiškėja, kad įvyko sąveiką tarp vartotų vaistų ir jam reikia susitarti vizitui pas gydytoją dėl tolimesnės gydymo eigos.
Man darbas vaistinėje atrodė itin įdomus, kadangi siejosi su pastoviu augimu ir tobulėjimu. Konsultuoti man patinka, mane motyvuoja kai matau, kad galiu padėti žmogui.
Tačiau ilgainiui supratau, kad dažnai patenkame į užburtą ratą. Atsiranda kažkoks simptomas, kuris trukdo. Tada vartojamas vaistas, kuris blokuoja simptomą. Gerai jei preparatas vartojamas trumpą laiką, bet jei ilgą ar vis reguliariai pasikartoja… Vartotas vaistas pradeda kelti šalutinį poveikį, kuriam reikalingas papildomas preparatas ir taip karuselė sukasi. Atrodė, kad ne taip turi būti.
Man atrodo, kad esminis raktas geresnei sveikatai yra profilaktika. Kiek aš skiriu dėmesio sveikatai kol nesergu, ar skiriu laiko atsistatymui. Ir kaip tik Gintarinėje vaistinėje prasidėjo projektas „Popietė su vaistininku“. Jo metu sukviesdavau pacientus ir kalbėdavau apie įvairias ligas, bet pagrindinis akcentas – kaip savo jėgomis galima atidėti ligos pasireiškimą ar paūmėjimų dažnį.
Jaučiau, kad tai tema į kurią noriu gilintis daugiau, plačiau. Norėjosi apjungiančio požiūrio į sveikatą, kuris ne suskaidytų organizmo. Ir taip sužinojau apie endobiogeniką. Šios studijos stipriai praplėtė mano požiūrio kampą, kaip organizme glaudžiai siejasi sistemos.
Endobiogenikos pagalba galima geriau pažinti savo organizmą, atpažinti silpnąsias vietas ir jas palaikyti, siekiant geresnės sveikatos. Šio metodo pagalba pacientas įgauna įrankius, kuriais naudojantis su specialisto rūpesčiu galima pasiekti labai gerų rezultatų.
Jeigu matai, kad reikalinga pagalba, mielai tau palydėsiu šiame procese.
Išsilavinimas:
- 2023 m. metų trukmės PASP endobiogenikos specialistų mokymo programa „Endobiogenika“, patvirtinta LR SAM įsakymu Nr. V-2947.
Organizatorius: VšĮ Endobiogenikos institutas.
Lektoriai: gyd. Yuliya Asovskaja, gyd. Gabrielė Barkauskienė,Indrė Skorupskienė, prof. dr. Danielius Serapinas, biomedicinos mokslų daktarė Sandrija Čapkauskienė, gyd. Jūratė Šapel, Daiva Mučinienė. - 2021 m. LSMU, išplėstinė vaistininko kvalifikacija
- 2011 – 2016 m. LSMU, farmacijos fakultetas, farmacijos magistro laipsnis, vaistininko kvalifikacija.
Darbo patirtis :
- Nuo 2024 m. konsultuoju klinikoje „Endobiogenika“.
- Nuo 2019 m. dirbu farmacinės veiklos vadove UAB „Gintarinėje vaistinėje“
- Nuo 2016 m. dirbu vaistininke UAB „Gintarinėje vaistinėje“