Visuomet norėjau būti medike, tačiau teigti, kad nuo pat vaikystės norėjau tapti būtent žmonių gydytoja – negaliu. Iš pradžių svarsčiau apie veterinariją, tačiau vėliau supratau, kad dirbti su žmonėmis man būtų didesnis iššūkis, darbas – įdomesnis, tad pradėjau kryptingai to siekti. Man visuomet buvo įdomu, kaip vystosi ligos, koks ryšys yra tarp ligos atsiradimo ir gyvenimo būdo, streso ir kitų veiksnių, norėjosi parodyti rūpestį žmonėms ir jiems padėti, todėl ši specialybė dar labiau mane traukė.
Mokydamasi medicinos, endobiogenikos mokymuose apsilankiau jau nuo trečio kurso. Tikiu, kad į endobiogeniką mane atvedė likimas – į pirmąją paskaitą atėjau, nes domėjausi depresija ir jos priežastimis, ir mane iškart labai sužavėjo bendras požiūris į pacientą ir individualias organizmo savybes, o ne į pačią ligą. Su drauge iškart ėmėme diskutuoti, kodėl universitete niekas nekalba apie visus tuos ryšius ir sąsajas, kaip vienas dalykas veikia kitą – pradedant nuo prigimties, nuo stresinių situacijų ir mitybos ir baigiant individualia organizmo nervų sistemos ir hormonų reakcija į tai, kas vyksta aplink mus ir mūsų smegenyse. Viskas pamažu pradėjo dėliotis į lentynas ir tapo aiškiau – taip susidomėjau endobiogenika.
Endobiogenika padeda pamatyti, kaip organizme vienos sistemos veikia kitas, kaip organizmas sugeba adaptuotis prie kintančių sąlygų ir kas vyksta, jei adaptacija nepakankama arba kaip tik per stipri. Endobiogenika leidžia suprasti esmę, priežastis, nuo ko viskas prasidėjo bei padeda paveikti problemos šaknį. Žmogaus organizmas labai daug gali ir pats, jei jam padedame ir parodome kryptį. Pavyzdžiui, gimdoje auga polipai, gydytojai rekomenduoja polipektomiją (polipo pašalinimą), po kelerių metų išauga naujas polipas. Kodėl taip vyksta? Kokios sąlygos lemia, kad augs polipas? Kodėl dažniau tai vyksta perimenopauzinio amžiaus moterims? Kodėl vienoms dažniau nei kitoms? Endobiogenika leidžia įvertinti neuroendokrininės sistemos terpę ir pastebėti polinkius į tam tikrus nusiskundimus ar ligas. Turint tokią informaciją galima iš karto imtis priemonių ir išvengti ligų arba padėti organizmui tvarkytis su jau esamomis ligomis.
Endobiogenikos produktus naudoju ir pati, taip pat rūpinuosi mityba, reguliariai sportuoju bokso klube, reguliuoju darbo krūvį – stengiuosi laikytis sveiko gyvenimo principų. Pacientams, manantiems, kad sveikas gyvenimas yra griežtas kaip kariuomenėje ar vienuolyne, atsakau – mažas gabalėlis torto per gimtadienį ne tik nepakenks, bet ir sumažins stresą, suteiks džiaugsmo. Svarbu – balansas, o dar svarbiau yra suprasti, kodėl priimate vienus ar kitus sprendimus, turėsiančius įtakos jūsų sveikatai. Neužtenka vien gerti mikstūras, svarbu koreguoti ir gyvenimo būdą. Labai daug lemia paciento pasiryžimas keisti įpročius. Taip pat labai svarbu bendradarbiauti su specialistu.
Išsilavinimas:
- 2023–2024 m. Psichosomatikos pagrindai. VšĮ Endobiogenikos institutas, lektoriai: psichiatras-psichoterapeutas O. Lapinas, prof. Med. Dr. D. Serapinas, NLP treneris, koučingo ir Eriksoninės terapijos specialistas A. Jarašiūnas.
- 2020-2023 m. šeimos rezidentūra, VU.
- 2019 m. metų trukmės tęstinės endobiogenikos studijos. Organizatorius: VšĮ Endobiogenikos institutas. Lektorius Dr. Ch. Abi Chahine, Belgijos Endobiogenikos asociacijos prezidentas.
- 2015-2017 m. tęstinės Endobiogenikos studijos. Organizatorius: VšĮ Endobiogenikos institutas. Lektoriai: dr. K. Hedayat, JAV Endobiogenikos asociacijos prezidentas, dr. J. C. Lapraz, Endobiogenikos pradininkas, dr. Miguel Garcia Poujol (Meksika) ir kt.
- 2012-2018 m. Medicinos magistras, LSMU.
Darbo patirtis:
- Nuo 2023m. šeimos gydytoja Hila medicinos centre.
- Nuo 2019m. VšĮ Endobiogenikos institutas endobiogenikos mokymų programų lektorė.
- Nuo 2019 m. konsultuoju klinikoje “Endobiogenika”.
- 2018 m. „Klinikum Lippe“ vidaus ligų ir gastroenterologijos bei skubios pagalbos skyriai, Detmold, Vokietija.