Jau mokykloje žinojau, kad būsiu gydytoja, nes ši profesija man atrodė labai prasminga. O žmogaus kūnas – tobulas ir paslaptingas Gamtos ar Dievo kūrinys. Studijuojant mediciną su kiekvienais studijų metais viskas atrodė vis aiškiau, maniau ,,viską suprantu – tik leiskit gydyti“. Juk viskas taip paprasta: išklausei paciento skundus, atlikai apžiūrą, paskyrei tyrimus, gavai atsakymus ir skiri vaistus. Ir PACIENTAS PASVEIKO! Kaip matematikoje – du plius du visada bus keturi.
Bet, prasidėjus kasdieniam darbui, paaiškėjo, kad ne visi tyrimai parodo ligą, ne visi vaistai, kurie turėjo padėti, duoda rezultatus ir kad vienos ligos kažkuriam pacientui vis pasikartoja, o kitam niekada nepasireiškia… Supratau, kad dažnai sveikatos lygtys būna su daug nežinomųjų. Pasitaikydavo ir tokių pacientų, kurių nusiskundimų negalėdavo paaiškinti jokie laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai. Po gausybės konsultantų nuomonių jie ir vėl grįždavo pas šeimos gydytoją. Ir ratas sukdavosi iš naujo…
Virš 20 metų dirbu šeimos gydytoja. Prižiūriu įvairaus amžiaus žmones – nuo naujagimių iki senolių. Išmokau ne priimti sprendimą už pacientus, bet kartu su jais: paaiškinti, kodėl ir ką siūlau daryti, padėti susivokti ,,medicinos džiunglėse“ ir rasti geriausius jų sveikatai sprendimus. Bet tradicinėje medicinoje ne visada pavyksta nustatyti ir pašalinti ligos priežastį, tada tenka tik malšinti ligos sukeltus simptomus. O kartais, deja, ir tai nepavyksta. Reikėjo kažko kitokio.
Pirmą kartą apie endobiogeniką išgirdau dar 2015 metais – kai Vilniuje buvo pristatyta daktaro Jean-Claude Lapraz ir žurnalistės Marie-Laure de Clermont-Tonnerre knyga ,,Endobiogenika. Individualizuota medicina“. Į pristatymą pakvietė jauna kolegė Yulija, kuri vėliau ir tapo viena iš mano mokytojų, padėjusių suprasti painius mūsų endokrininės ir nervų sistemų viražus bei stebėtiną žmogaus kūno sugebėjimą ,,suktis iš padėties“, kad kaip įmanoma ilgiau išlaikytų status quo.
Studijuojant endobiogeniką radosi vis daugiau aiškumo ir supratimo, kaip, pavyzdžiui, skydliaukės hormonai atsakingi už krūtų cistas arba kodėl kai kurie žmonės vis suserga kiekvieną rudenį. O kartu ir vilties, kad turiu dar vieną puikų ir išmanų instrumentą – augalus, kurie gali padėti išvengti ligų atsiradimo ar pasikartojimo, sušvelninti juntamus ligos simptomus ar cheminių vaistų sukeltus pašalinius poveikius arba tiesiog jaustis geriau.
Išsilavinimas:
- 2023–2024 m. Psichosomatikos pagrindai. VšĮ Endobiogenikos institutas, lektoriai: psichiatras-psichoterapeutas O. Lapinas, prof. Med. Dr. D. Serapinas, NLP treneris, koučingo ir Eriksoninės terapijos specialistas A. Jarašiūnas.
- 2022 m. metų trukmės PASP endobiogenikos specialistų mokymo programa „Endobiogenika“, patvirtinta LR SAM įsakymu Nr. V-2947.
Organizatorius: VšĮ Endobiogenikos institutas.
Lektoriai: gyd. Yuliya Asovskaja, gyd. Gabrielė Barkauskienė,Indrė Skorupskienė, prof. dr. Danielius Serapinas, biomedicinos mokslų daktarė Sandrija Čapkauskienė, gyd. Jūratė Šapel, Daiva Mučinienė. - 1998-2001 m. Šeimos gydytojo rezidentūra, suteikta šeimos gydytojo kvalifikacija.
- 1997-1998 m. Pirminė rezidentūra, suteikta medicinos gydytojo kvalifikacija.
- 1991-1997 m. Vilniaus Universiteto Medicinos fakultetas, medicinos studijų programa, gydytojo kvalifikacija.
Darbo patirtis:
- Nuo 2023 m. VšĮ Endobiogenikos institutas mokymų programos “Endobiogenika” bendrosios dalies lektorė bei praktikos vadovė.
- Nuo 2022 m. konsultuoju klinikoje “Endobiogenika”.
- Nuo 2022 m. dirbu šeimos gydytoja Hila medicinos centre.
- 2010-2022 m. dirbau VšĮ Centro poliklinikos Naujamiesčio Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vedėja, šeimos gydytoja.
- 1998- 2001 m. Vilniaus Universiteto ligoninė ,,Santaros klinikos“, Respublikinė Vilniaus Universitetinė ligoninė, Vilniaus rajono centrinė poliklinika – šeimos gydytojo rezidentūra.
- 1997- 1998 m. Vilniaus miesto klinikinė ligoninė – internatūra.