Rūta Sondienė, šeimos gydytoja

Gydytoja Rūta tapti medike nusprendė 11-toje klasėje, kai reikėjo ruoštis egzaminams. Jai patiko tikslieji mokslai, medicina taip pat patraukė tuo, jog galima padėti kitiems. „Matydamas, kaip žmogus sveiksta ir kaip jam padėjai, jautiesi gerai. Gydytojo darbas – tai ir dalinimasis informacija, paciento nukreipimas sveikesnio gyvenimo link, ir pasakojimas, kas jam tinka ir reikalinga“, – papildo gydytoja. Ji mano, kad seniai praėjo tie laikai, kai gydytojas buvo pilnai atsakingas už pacientą, dabar žmogus turi laisvę rinktis pats, o gydytojo darbas – paremti, parekomenduoti. Gali būti, kad pacientas iškart nesugebės suprasti ar panaudoti visų įgytų žinių, tačiau jos atsiskleis palaipsniui.

Karjeros pradžioje Rūta dirbo šeimos gydytoja – pirma su vaikais, vėliau ir su suaugusiais. Tačiau dirbdama šį darbą, suprato, kad tradicinė medicina pacientą apriboja ir yra didelė dalis žmonių, kuriems vien tabletė nepadės. Reikalingas ir išklausymas bei supratimas, taip pat ir gilesnių ligos priežasčių ieškojimas.

Endobiogenika, gydytojos nuomone, duoda daugeliui pacientų vilties – atidaro naujas duris ir parodo naujas galimybes. Juk tradicinė medicina gana dažnai teigia, kad tam tikram žmogui padėti nebegalima, tačiau endobiogenikos praktikoje matome rezultatus.

Endobiogenika gydytojos Rūtos darbe atsirado atsitiktinai, iš nuogirdų vienos konferencijos metu. Pradėjus domėtis, gydytoja sudalyvavo lektoriaus paskaitoje, išgirsti pasakojimai pasirodė neįtikėtini ir labai įdomūs. Tuomet ji paskaitose sudalyvavo dar kartą ir dar kartą, o galų gale išbandė endobiogenikos principus ir savo sveikatai gerinti. Gydytoja prisipažįsta, kad pirmasis bandymas nebuvo sėkmingas, tačiau su laiku jos sprendimai tapo aiškesni ir dabar gydytoja džiaugiasi geresne gyvenimo kokybe.

„Vadovautis endobiogenikos principais gydytojui ne visuomet lengva. Juk kartais tenka pacientui pasakyti, kad jam reiktų atsisakyti kažko, ką labai mėgsta, kas yra didelė jo gyvenimo dalis – mityboje ar įpročiuose. Pacientai tai ne visuomet priima džiugiai, tačiau kai kurie pokyčiai gali kardinaliai pagerinti jų gyvenimo kokybę“, – teigia gydytoja.

Gyd. Rūta tiki, kad jei pacientas pas ją ateina linkęs bendradarbiauti, pasidomėti sveikesnio gyvenimo principais, tuomet jis judės teigiama linkme. Labai svarbu ir paciento atvirumas, nuomonė ir ankstesnė patirtis, kuri padeda apie jį susiformuoti pilną vaizdą. Gydytojai labai patinka pacientai, kurie su savimi atsineša ir klausimų sąrašą. Juk endobiogenika gali atsakyti į labai daug klausimų apie paciento sveikatą, o šie atsakymai pagrįsti kraujo tyrimais. Taip galima rasti silpnąsias ir stipriąsias organizmo vietas bei suprasti kasdienes problemas. Gydytoja tiki, kad net ir pačiais beviltiškiausiais atvejais, kai pacientui padėti išgyti nebeįmanoma, bent jau galima padėti gyventi kokybiškesnį gyvenimą, geriau jaustis.

Darbo patirtis:

  • 2002-2013 m. šeimos gydytoja, Kauno Dainavos poliklinika
  • Nuo 2013 m. šeimos gydytoja ir padalinio vadovė, Ežerėlio ambulatorija
  • Nuo 2018 m. šeimos gydytoja „Endobiogenika“ klinikoje

Išsilavinimas ir tobulėjimas:

  • 1992-2001 m. baigta medicinos studijų programa ir šeimos medicinos rezidentūra, Kauno Medicinos Universitetas
  • 2015-2017 m. Endobiogenikos studijos, LSMU, lekt. dr. K. Hedayat (USA), dr. J. C. Lapraz (Prancūzija), dr. Miguel Garcia Poujol (Meksika) ir kt.
  • 2018 m. LSMU MA kursai „Psichoneuroendokrinologija ir klinikinė fitoterapija“
  • 2019 metų trukmės Endobiogenikos studijos, LSMU, lekt. dr. Ch. Abi Chahine (Belgija) ir kt. 

Narystės: