Klasikinis masažas

Švediško masažo pradininku laikomas Pehr Henrik Ling, gyvenęs Švedijoje XIX a. pradžioje. Kai kurių šaltinių teigimu - tai pats žymiausias švedas tos šalies istorijoje. P.H. Ling buvo eruditas, studijavęs antikinę Graikijos istoriją, Goethę ir Schillerį, šiaurės šalių mitologiją. Jis kūrė eilėraščius švedų, vokiečių, prancūzų ir danų kalbomis. Mokėsi fechtavimosi. 1813 m. Stokholme įkūrė gimnastikos institutą, skirtą rengti gimnastikos pedagogus mokykloms bei karinėms mokykloms. Jis yra taip pat medicininės gimnastikos arba reabilitacijos pradininkas.               
P.H. Ling sistema rėmėsi mechaniniu judėjimo aspektu, apėmė pasyvius judesius, kurie vėliau buvo pavadinti masažu. Jis visą savo gyvenimą skyrė savo sistemos tobulinimui, bet mažai apie tai rašė. Tačiau iš to, ką jis rašė, akivaizdu, kad tai buvo manipuliavimas judesiu, trynimu, maigymu, glostymu, plekšnojimais, taurių terapija ir kt.
Pačioje Švedijoje „švediškas“ masažas yra tiesiog žinomas kaip „klasikinis“ masažas. Tai klasikinė terapinė procedūra, atspindinti vakarietišką masažo standartą. Klasikinis masažas yra viso kūno gydomasis masažas, kurio metu minkštieji audiniai ir raumenys padeda atkurti sveikatą, kurdami raminantį ir balansuojantį poveikį nervų sistemai.
Klasikinio masažo terapijos specialistas naudoja šiuos pagrindinius judesius: glostymą, trynimą, maigymą ir vibraciją/plekšnojimą.
Klasikinis masažas naudingas:
norint palengvinti raumenų įtampą,
gerinant kraujo ir limfos apytaką,
norint išlaikyti elastingus raiščius ir sausgysles,
mažinant emocinį ir fizinį stresą,
norint palengvinti nugaros ir kitus lėtinius skausmus.

Masažas karštais akmenimis

Masažas karštais akmenimis yra terapija, kuri naudojama norint atpalaiduoti ir sumažinti raumenų įtampą. Ypatingai naudinga tiems, kurie jaučia šaltį galūnėse, kadangi dėl savo šiluminio poveikio skatina kraujo cirkuliaciją. Galima teigti, kad terapijos veiksmingumą sukelia pačių akmenų energetika, kadangi pastarieji formavosi milijonus metų ir yra žemės fundamentas, tad jų skleidžiamos vibracijos, tikėtina, daro poveikį žmogaus būsenai. Paprastai terapijos metu naudojamas bazaltas – vulkaninės kilmės uoliena, gerai priimanti ir atiduodanti šilumą. Akmenys šildomi specialioje šildyklėje iki tam tikros temperatūros ir naudojant aliejų bei taikant klasikinio (švediško) masažo technikas, ypatingą dėmesį skiriant limfotakai, sukuriamas giliai atpalaiduojantis poveikis.
Gulint ant nugaros ant septynių energetinių centrų uždedami pusbrangiai akmenys, siekiant energijų dermės ir harmonizuojančio poveikio.
Taip pat prieš terapiją išsirenkamas eterinis aliejus, kuris naudojamas su masažo aliejumi terapijos metu sukuriant emocinį ir fiziologinį poveikį. Emocinis poveikis gaunamas žmogui įkvepiant, o fiziologinis – absorbcijos metu per odą.

Procedūros poveikis:
atpalaiduoja raumenis ir minkština jungiamąjį audinį,
sumažina nedidelius skausmus,
ramina nervų sistemą,
sumažina stresą,
pagerina limfos ir kraujo cirkuliaciją,
gali sumažinti galvos skausmus,
gali sumažinti menstruacijų skausmams.
Naudojami eteriniai aliejai, neturintys pašalinio poveikio.

Kaip pasiruošti masažo sesijai?

MA-URI

MA-URI – savigydos ir savęs įgalinimo sistema, kurios viena iš dovanų žmogui – prisilietimo meno sesijos. Jų pagalba prisiliečiama ne tik prie fizinio kūno, tačiau „liečiami“ ir emocinis, mentalinis kūnai bei žmogaus dvasia, todėl tai nevadinama „masažu“.
Didžiąją dalį žmogaus sudaro vanduo, o kaip žinome, vanduo turi atmintį. Istoriškai, bene, visos tautos yra patyrusios įvairaus pobūdžio skausmą, kuris „nusėdo“ žmonių ląstelėse ir karta iš kartos palikuonys perėmė šį paveldą iš savo protėvių. Tol, kol žmogus neišsilaisvins iš šio perimto „turto“, tol mūsų ainiai ir toliau perims protėvių patirtis, kurios neleis judėti pirmyn. Gėda, kaltė, sielvartas, baimė, pyktis, išdidumas uždaro žmogaus gyvybinės energijos tėkmę, kas priveda prie fizinių ir emocinių negalavimų.
Sesijos metu skambant polinezietiškoms melodijoms, pašildytu aliejumi liečiantis viena švelniausių kūno vietų – dilbiais, atliekant tam tikrų pozicijų šokio judesius sukuriamas vyriškos ir moteriškos energijos dėmesingas ir pagarbus prisilietimo prie žmogaus ritualas, kviečiantis klausytis savo kūno kalbos, ką prisilietimas išjudino, kokius ir kodėl jausmus sukėlė, skatinant patikėti savigydos galia ir sukuriant harmonijos pojūtį. Sesijos pagalba žmogui suteikiama galimybė atkurti visumą savyje, išgyventi virsmo procesą ir įgyti laisvę eiti savo gyvenimo keliu bei prisidėti prie kitų žmonių gerovės.
MA-URI praktikas yra tik vedlys, kviečiantis atsipalaiduoti ir patikėti pačio žmogaus gebėjimu išsilaisvinti iš įvairių apribojimų.