Į mediciną stojau, nes mokykloje tiesiog mylėjau biologiją, ypač žmogaus, - ji buvo toks savas ir malonus dalykas, nepalyginamas su kitomis pamokomis, juk nagrinėjome tai, kaip veikiame mes patys. Kadangi įsigilinimą į žmogaus biologiją lengva ir prasminga pritaikyti dirbant gydytoju – pasirinkimas buvo aiškus.
Baigusi studijas, pasirinkau oftalmologijos rezidentūrą. Toks pasirinkimas buvo labiau praktinis, nes mane ir toliau žavėjo fundamentalūs žmogaus kūno aspektai, tokie kaip fiziologija ir anatomija, tačiau tikros aistros vienai specializacijai pajutusi nebuvau. Po pirmųjų rezidentūros metų šiek tiek nusivyliau tokia medicina, kokią ten pamačiau. Darbas ligoninėje priminė gamyklą, trūko ryšio su pacientu užmezgimo, laiko tam. Nusprendžiau, kad taip dirbti nesinori, o kadangi visada buvau linkusi į mokslą, priėmiau pasiūlymą dėstytojauti VU MF Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedroje. Tai buvo nuostabi patirtis - dalintis žiniomis ir turėti galimybę įkvėpti būsimuosius gydytojus buvo labai gera. Iš kitos pusės visgi pajutau, kad turiu pašaukimą dirbti asmeniškai su žmogumi, kuriam reikia pagalbos. Antrąjį kartą rinkausi iš šeimos medicinos bei akušerijos ir ginekologijos rezidentūrų, kurios reikalauja plačiausio mąstymo, nes jau buvau pradėjus orientuotis į holistinį sveikatos modelį. Pasirinkau antrąjį variantą ir iki šiol labai džiaugiuosi savo sprendimu.
Neįkainojamos patirties įgavau dirbdama ligoninėse Lietuvoje ir Vokietijoje, man tai puikiai sekėsi, visgi nugalėjo noras dirbti ambulatorinėje grandyje, nes čia turiu galimybę užmegzti ilgalaikius santykius su pacientėmis, empatiškai paremti sprendžiat jautrius klausimus, lydėti jas net ir normaliais gyvenimo tarpsniais (nėštumo metu) ir taip daryti teigiamą įtaką kelių kartų sveikatai.
Deja, oficialių studijų metu gaunama mažai informacijos apie gyvenimo būdo įtaką sveikatai. Tik nedaug užgriebiama apie tai, kaip psichologinė būsena lemia fizinę ir atvirkščiai. Net mityba buvo tik pasirenkamas dalykas. Vėliau praktikoje nėra palankių sąlygų įvairių specializacijų gydytojams bendradarbiauti, skirtingų sistemų ligos gydomos kaip atskiros patologijos, nesvarstant, kad jos gali būti nulemtos vienos giliau glūdančios priežasties. Mokslų ir darbo eigoje pradėjau šių žinių ieškoti pati ir buvau nustebinta, kiek daug dar galima ir būtina išmokti.
Supratau, kad sveikatos problemas yra daug prasmingiau spręsti kompleksiškai, nereiktų apsiriboti vien tik simptominiu gydymu, kuris yra labiausiai paplitęs šiuolaikinėje medicinoje. Gyvenant užsienyje (Vokietijoje ir JAV) buvau nustebinta, kaip plačiai paplitusios ir į sveikatos apsaugos sistemą integruotos alternatyvios medicinos šakos, jas išbandžiau pati ir tai mane įkvėpė. Be įprastinių tobulėjimo kursų, dalyvavau funkcinės medicinos, ajurvedos, Reiki ir BodyTalk mokymuose. Labiausiai džiaugiausi atradusi ir įvaldžiusi nuostabų metodą – endobiogeniką. Šis metodas įgalina išsamiai ir objektyviai įvertinti endokrininės sistemos, mūsų organizmo valdytojos, bei autonominės nervų sistemos veiklos sutrikimus ar jų silpnąsias vietas, dėl kurių pasireiškia įvairūs simptomai ir ligos. Tai ypač padeda situacijose, kai, pavyzdžiui, įprasti hormonų tyrimai yra normalūs ir jokios įprastinės diagnozės nustatyti neįmanoma, tačiau pacientė vis vien turi nusiskundimų. Taip pat džiugina, kad šių disbalansų korekcijai galiu naudoti klinikinę fitoterapiją, kuri yra veiksminga, o svarbiausia – natūrali priemonė.
Džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių supranta, jog savo sveikatą daugiausia paveikti gali patys savo pasirinkimais. Tačiau geri diagnostikos ir gydymo metodai yra puikus ir dažnai būtinas atspirties taškas, parama, įkvėpimas. Visada džiaugiuosi galėdama rasti problemos šaknis ir efektyviai paremti pacientes jų sveikimo kelionėse. Dar maloniau yra padėti sveikatą stiprinti ir taip ligų išvengti. Nekantrauju bendradarbiauti ir su Jumis!
Darbo patirtis:
- 2012 - 2015 m. histologijos ir embriologijos dėstytoja Vilniaus universiteto Medicinos fakultete
- Nuo 2020 m. gydytoja akušerė-ginekologė UAB „Medicinos sprendimai“
- Nuo 2020 m. gydytoja akušerė-ginekologė VšĮ Centro poliklinika
- Nuo 2021 m. endobiogenikos specialistė „Endobiogenika“ klinikoje
Išsilavinimas ir tobulėjimas:
- 2005 - 2011 m. medicinos magistro studijos VU MF
- 2009 – 2010 m. medicinos studijos Graco universitete Austrijoje per Erasmus mainų programą
- 2011 - 2012 m. oftalmologijos rezidentūra VU MF
- 2013 – 2020 m. akušerijos ir ginekologijos rezidentūra VU MF, VULSK Akušerijos ir ginekologijos centre bei St. Barbara Barmherzige Brüder ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriuje, Schwandorf, Vokietijoje (2015 – 2016 m.)
- 2014 m. 16-asis Pasaulinis ginekologinės endokrinologijos kongresas, Florencija, Italija
- 2016 m. 17-asis Pasaulinis ginekologinės endokrinologijos kongresas, Florencija, Italija
- Nuo 2016 m. žavios mergaitės mama
- 2019 m. Funkcinės medicinos instituto hormonų modulis (Hormone Advanced Practice Module, The Institute for Functional Medicine), Denveris, JAV
- 2019 m. krūtų ultragarso kursai MTMI (Medical Technology Management Institute), JAV
- 2019 m. “Fundamentals of SVA Marma Ayurveda”, Los Andželas, JAV
- 2019 m. Reiki level 1, Los Andželas, JAV
- 2019 m. “BodyTalk Fundamentals”, Los Andželas, JAV
- 2021m. VšĮ „Endobiogenikos draugija“ organizuota 2020-09-11 Sveikatos ministro įsakymu patvirtinta kvalifikacijos tobulinimo programa „Endobiogenika“.
Narystės:
- Endobiogenikos ir integraliosios fiziologijos asociacijos narė
- Tarptautinės ultragarso akušerijoje ir ginekologijoje draugijos narė (International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology)
- Tarptautinės pre- ir perinatalinės psichologijos ir medicinos draugijos narė (The
- International Society for Pre-and Perinatal Psychology and Medicine)
- Lietuvos akušerijos ir ginekologijos draugijos narė