Ingrida Ruškytė, licencijuota endobiogenikos specialistė, gydytoja

Medicinos studijas pasirinkau galima sakyti atsitiktinai, man patiko ir sekėsi gamtos mokslai, bet tuo pačiu buvau socialus žmogus, savo laisvalaikį leidau apsupta draugų, todėl dabar, kai pažvelgiu atgal ir permąstau, manau, kitaip ir negalėjo būti.

Prasidėjus studijoms supratau, kad medicinos mokslai “veikia” šiek tiek kitaip nei aš įsivaizdavau. Daug teorijos, mažai praktikos, tačiau stengiausi šią realybę pakeisti, atlikau praktikas ligoninėse, norėjosi pamatyti, kaip medicina ir santykis su pacientu atrodo kitoje šalyje, todėl išvykau į Prancūziją. Manau, ten ir supratau, kad man svarbu ne tik žinios, bet ir pats bendravimas, pažinimas žmogaus, kurį gydai.

Po ERASMUS studijų Prancūzijoje pradėjau dvejoti ar iš tiesų galiu likti būtent šioje medicinos sistemoje, ar man priimtinos jos vertybės. Vieną vakarą bekalbant su artima drauge, kuri taip pat studijavo mediciną, pasidalinau savo vizija, kaip aš įsivaizduoju mediciną, su kokiu tikslu mokinausi visus metus ir ko tikėjausi studijuodama. Ilgai nemąsčiusi ji tiesiog pasakė: išbandyk endobiogeniką, tau turėtų patikti. Pradėjau ieškoti, domėtis ir skaityti, kas tai yra, ilgai netrukus užsiregistravau į kursus su Dr. Ch Abi Charbel ir likau apžavėta. Tuo metu negalėjau patikėti, kad visa tai, apie ką aš tyliai galvojau ir svajojau man buvo visai prieš pat nosį. Kuo daugiau gilinausi, tuo labiau tai mane įtraukė ir dabar esu čia.

Ne į visus klausimus ir ne visada mes randame atsakymus, tačiau laikausi principo, jog žmogus pirmiausiai turi išdrįsti būti atviras sau, pripažinti klaidas, prisiimti atsakomybes ir išdrįsti pakeisti nusistovėjusius įpročius, kurie jam trukdo tiesiog gerai jaustis ir gyventi pilnavertišką gyvenimą.

Darbo patirtis:

 • Nuo 2019 m. LSMUL Kauno klinikos ir Kauno ligoninė, Vidaus ligų rezidentūra
 • 2019-2020 m. VšĮ Kazlų Rūdos ligoninė, Skubios pagalbos skyrius, medicinos gydytoja budėjimams
 • 2021m. PASP endobiogenikos specialistė, gydytoja „Endobiogenika“ klinikoje

Išsilavinimas ir tobulėjimas:

 • 2012 - 2019 m. Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitetas, Medicinos magistro laipsnis
 • 2014 m. medicinos praktika VšĮ Marijampolės ligoninė, Vidaus ligų skyrius
 • 2015 m. medicinos praktika VšĮ LSMUL Kauno ligoninė, Vidaus ligų skyrius
 • 2016 m. medicinos praktika Lilio universitetas, Prancūzija, Onkologijos skyrius
 • 2016 – 2017 m. medicinos studijos Lilio katalikiškame universitete Prancūzijoje, Erasmus mainų programa
 • 2019 m. metų trukmės VšĮ Endobiogenikos draugija kartu su LSMU organizuotos tęstinės Endobiogenikos studijos. Lekt. Dr. Ch. Abi Chahine (Belgija)
 • 2021m. VšĮ „Endobiogenikos draugija“ organizuota 2020-09-11 Sveikatos ministro įsakymu patvirtinta kvalifikacijos tobulinimo programa Endobiogenika.
 • 2022 m. VšĮ „Endobiogenikos draugija“ organizuota 2021-12-28 Sveikatos ministro įsakymu patvirtinta PASP endobiogenikos specialistų mokymo programa Endobiogenika.

Narystės:

 • Endobiogenikos ir integralios fiziologijos asociacijos narė