Endobiogenika - diagnostikos ir sveikatinimo metodas, globalus sisteminis požiūris į žmogaus biologiją. Jis apima įvairius mokslo atradimus ir integruoja juos tarpusavy, siekiant identifikuoti sveikatos problemos šaknį ir nukreipti sveikatinimą būtent į ją, o ne į pasekmę. To pavyzdys galėtų būti informacijos, kurią mums gali suteikti hormonai, panaudojimas.
Endobiogeninis požiūris – tai integralus požiūris. Pagal šią koncepciją žmogaus kūnas yra įvairių tarpusavyje susijusių ir darniai funkcionuojančių organų visuma. Šią sistemą reguliuoja ir valdo fiziologiniai mechanizmai. Sveikame organizme fiziologinės funkcijos veikia kaip viena harmoninga subalansuota sistema.
Endobiogenikos pagrindą sudaro inovatyvi biologinių mechanizmų modeliavimo sistema. Jos prioritetas – atsižvelgiant į konkretaus paciento fiziologiją ir stengiantis sukelti kuo mažiau jatrogeninių komplikacijų taikyti labiausiai jam tinkamus sveikatinimo metodus.
Endobiogenikos tikslas – atsižvelgti į kiekvieno konkretaus organizmo specifines savybes, taip pat skatinti paties paciento aktyvų, atsakingą bei kūrybingą požiūrį į savo sveikatą.
Endobiogenika – tai integralus požiūris į medicininį ištyrimą, pacientų sveikatinimą bei susirgimų prevenciją. Ji reiškia naują sampratą apie pacientui pasireiškusius požymius, integruotą, o ne atskirtą nuo organizmo visumos klinikinę apžiūrą, išsamesnį biologinių tyrimų rezultatų vertinimą. Tai kruopščiai apgalvota ir pagal paciento fiziologiją pritaikyta sveikatinimo strategija, kadangi žmogaus susirgimas neatsiejamas nuo sveikatos veiksnių visumos.