Daiva Berškienė, licencijuota endobiogenikos specialistė, gydytoja

Nuo mokyklos žinojau, kuo noriu būti. Gydytojo profesija visada atrodė labai prasminga. O žmogaus kūnas - tobulas ir paslaptingas Gamtos ar Dievo kūrinys. Studijuojant mediciną su kiekvienais studijų metais viskas atrodė vis aiškiau - ,,viską suprantu- tik leiskit gydyti“. Juk viskas taip paprasta: išklausei paciento skundus, atlikai apžiūrą, paskyrei tyrimus, gavai atsakymus ir skiri vaistus. Ir - PACIENTAS PASVEIKO! Kaip matematikoje - du plius du visada bus keturi.

Bet, prasidėjus kasdieniam darbui, paaiškėjo, kad ne visi tyrimai parodo ligą, ne visi vaistai, kurie turėjo padėti, duoda rezultatus, kad vienos ligos kažkuriam pacientui vis pasikartoja, o kitam niekada nepasireiškia ir, aišku, kad ne visi pacientai geria tavo paskirtus vaistus.. Kad dažnai tos lygtys būna su daug nežinomųjų... O dažnai pasitaikydavo ir tokių pacientų, kurių nusiskundimų negalėdavo paaiškinti jokie laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai bei gausybė konsultantų nuomonių ir jie vėl grįždavo pas šeimos gydytoją. Ir ratas sukdavosi iš naujo...

Virš 20 metų dirbu šeimos gydytoja. Prižiūriu įvairaus amžiaus žmones - nuo naujagimių iki senų žmonių. Išmokau ne priimti sprendimą už pacientus, bet kartu su jais: paaiškinti, kodėl ir ką siūlau daryti, padėti susivokti ,,medicinos džiunglėse“ ir rasti geriausius jų sveikatai sprendimus. Bet tradicinėje medicinoje ne visada pavyksta nustatyti ar pašalinti ligos priežastį ir tada tenka tik malšinti ligos sukeltus simptomus. O kartais, deja, ir tai nepavyksta. Reikėjo kažko kitokio.

Pirmą kartą apie endobiogeniką išgirdau dar 2015 metais - kai Vilniuje buvo pristatyta daktaro Jean-Claude Lapraz ir žurnalistės Marie-Laure de Clermont-Tonnerre knyga ,,Individualizuota medicina Endobiogenika“. Į pristatymą pakvietė jauna kolegė Yulija, kuri vėliau ir tapo viena iš mano mokytojų, padėjusių suprasti painius mūsų endokrininės ir nervų sistemų viražus bei stebėtiną žmogaus kūno sugebėjimą ,,suktis iš padėties“, kad kaip įmanoma ilgiau išlaikytų  status quo.

Studijuojant endobiogeniką radosi vis daugiau aiškumo ir supratimo, kaip, pavyzdžiui, skydliaukės hormonai atsakingi už krūtų cistas arba kodėl kai kurie žmonės vis suserga kiekvieną rudenį. O kartu ir vilties, kad turiu dar vieną puikų ir išmanų instrumentą - augalus, kurie gali padėti išvengti ligų atsiradimo ar pasikartojimo, sušvelninti juntamus ligos simptomus ar cheminių vaistų sukeltus pašalinius poveikius, o kartais ir pakeisti vaistus, arba tiesiog jaustis geriau. 

Darbo patirtis:

 • 1997- 1998 Vilniaus miesto klinikinė ligoninė - internatūra
 • 1998- 2001  Vilniaus Universiteto ligoninė ,,Santaros klinikos“,  Respublikinė Vilniaus Universitetinė ligoninė, Vilniaus rajono centrinė poliklinika - šeimos gydytojo rezidentūra
 • 2001 Vilniaus Greitosios medicinos pagalbos stotis, medicinos gydytoja
 • Nuo 2001 VšĮ Centro poliklinika, šeimos gydytoja
 • Nuo 2010 VšĮ Centro poliklinikos Naujamiesčio Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vedėja
 • Nuo 2022   Endobiogenika klinika, PASP endobiogenikos specialistė

Išsilavinimas ir tobulėjimas:

 • 1991-1997  Vilniaus Universiteto Medicinos fakultetas, medicinos studijų programa, gydytojo kvalifikacija
 • 1997-1998  Pirminė rezidentūra, suteikta medicinos gydytojo kvalifikacija
 • 1998-2001 Šeimos gydytojo rezidentūra, suteikta šeimos gydytojo kvalifikacija
 • 2019 tobulinimosi kursai ,,Psichoneuroendokrinologija“, LSMU
 • 2020-2021  VšĮ „Endobiogenikos draugija“ organizuota 2020-09-11 Sveikatos ministro įsakymu patvirtinta kvalifikacijos tobulinimo programa „Endobiogenika“.
 • 2022 m. VšĮ „Endobiogenikos draugija“ organizuota  2021-12-28 Sveikatos ministro įsakymu patvirtinta PASP endobiogenikos specialistų mokymo programa „Endobiogenika“.

Narystės:

 • Lietuvos gydytojų sąjungos narė
 • Endobiogeninės medicinos ir integralios fiziologijos asociacijos narė