Gabrielė Barkauskienė, licencijuota endobiogenikos specialistė, gydytoja

Gydytoja Gabrielė visuomet norėjo būti medike, tačiau teigti, kad nuo pat vaikystės norėjo tapti būtent žmonių gydytoja – negali. Iš pradžių ji svarstė apie veterinariją, tačiau vėliau suprato, kad dirbti su žmonėmis jai būtų didesnis iššūkis, darbas - įdomesnis, tad pradėjo kryptingai to siekti. Gydytojai visuomet buvo įdomu, kaip vystosi ligos, ypač atsiradusios dėl streso. Jai norėjosi parodyti rūpestį žmonėms ir jiems padėti, todėl ši specialybė ją dar labiau traukė.

Mokydamasi medicinos, endobiogenikos mokymuose gyd. Gabrielė apsilankė jau nuo trečio kurso. Karjeros pradžioje jai teko dirbti ir Vokietijoje, vidaus ligų ir gastroenterologijos skyriuje, o tai suteikė daug patirties. Teko padirbėti ir priimamajame, kuriame pasitaikė įvairių situacijų. Darbas užsienyje suteikė ypač daug informacijos apie tai, kuo skiriasi sveikatos apsaugos įstaigos bei gydymas čia ir ten.

Gydytoja tiki, kad į endobiogeniką ją atvedė likimas – į pirmąją paskaitą atėjo, nes domėjosi depresija ir jos priežastimis, ir ją iškart labai sužavėjo bendras požiūris į pacientą, o ne į ligą. „Su drauge iškart ėmėme diskutuoti, kodėl universitete niekas nekalba apie visus tuos ryšius ir sąsajas, kaip vienas dalykas veikia kitą. Viskas iškart susidėliojo į lentynas ir tapo aišku, taip susidomėjau endobiogenika ir pradėjau ieškoti informacijos. Tuomet ir užsirašiau į paskaitų ciklą Kaune.“

Visų pirma, endobiogenika šiai gydytoja - logika. Ji padeda pamatyti, kaip organizme vienos sistemos veikia kitas ir kodėl vienam pacientui išsivysto viena liga, o kitam kita, net jei juos veikia tos pačios sąlygos. Endobiogenika leidžia suprasti esmę, priežastis, nuo ko viskas prasidėjo bei padeda paveikti problemos šaknį. Žmogaus organizmas labai daug gali ir pats, jei jam padedame ir parodome kryptį. „Kaip pavyzdį galėčiau pateikti SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth). Manoma, kad kai plonajame žarnyne prisikaupia daug bakterijų, tai skatina dirgliosios žarnos sindromo išsivystymą. Tradicinė medicina šiuo atveju siūlo vartoti stiprius antibiotikus, tačiau juk jie sunaikins ir gerąsias bakterijas, be to, nepašalinus SIBO priežasties, po trumpo pagerėjimo bakterinis peraugimas ir jo sukeliami simptomai gali grįžti. Pasigilinus galima atrasti, kad SIBO gali sukelti sutrikusi žarnyno motorika, todėl galbūt užtektų sureguliuoti autonominės nervų sistemos veiklą, sustiprinti kasą, kepenis bei tulžies išsiskyrimą, tokiu būdu suaktyvinant peristaltiką ir leidžiant organizmui išsigydyti pačiam“, – teigia gydytoja.

Gydytoja Gabrielė Endobiogenikos produktus naudoja ir pati, taip pat rūpinasi mityba, stengiasi sąžiningai laikytis sveiko gyvenimo principų. Pacientams, manantiems, kad sveikas gyvenimas yra griežtas kaip kariuomenėje ar vienuolyne, gydytoja atsako – mažas gabalėlis torto per gimtadienį ne tik nepakenks, bet ir sumažins stresą, suteiks džiaugsmo. Svarbiausia – balansas.

Paklausus, kokiems pacientams labiausiai sekasi greitai ir lengvai sveikti, gydytoja atsako, kad svarbiausia – motyvacija. Neužtenka vien gerti mikstūras, svarbu koreguoti ir gyvenimo būdą: mitybą, fizinį aktyvumą, dienos ritmą. Labai daug lemia paciento pasiryžimas keisti įpročius. Taip pat labai svarbu bendradarbiauti su specialistu.

Darbo patirtis:

  • 2016 m. slaugytojos padėjėja „Four Seasons Health Care“, Šiaurės Airija
  • 2018 m. „Klinikum Lippe“ vidaus ligų ir gastroenterologijos bei skubios pagalbos skyriai, Detmold, Vokietija
  • Nuo 2019 m. PASP endobiogenikos specialistė, gydytoja „Endobiogenika“ klinikoje
Išsilavinimas ir tobulėjimas:

  • 2015 m. praktika „Tulpės“ sanatorijoje, Birštonas
  • 2015-2017 m. VšĮ „Endobiogenikos draugija“ kartu su LSMU organizuotos tęstinės Endobiogenikos studijos. Lekt. dr. K. Hedayat (USA), dr. J. C. Lapraz (Prancūzija), dr. Miguel Garcia Poujol (Meksika) ir kt.
  • 2017 m. praktika vidaus ligų skyriuje, Kauno Raudonojo kryžiaus klinikinė ligoninė
  • 2017 m. internatūra „Klinikum Lippe“, Detmold ir Lemgo, Vokietija
  • 2018 m. baigtas Medicinos magistras, LSMU
  • 2019 m. metų trukmės VšĮ Endobiogenikos draugija kartu su LSMU organizuotos tęstinės Endobiogenikos studijos. Lekt. Dr. Ch. Abi Chahine (Belgija)
  • 2021m. VšĮ „Endobiogenikos draugija“ organizuota 2020-09-11 Sveikatos ministro įsakymu patvirtinta kvalifikacijos tobulinimo programa „Endobiogenika“.
  • 2022 m. VšĮ „Endobiogenikos draugija“ organizuota 2021-12-28 Sveikatos ministro įsakymu patvirtinta PASP endobiogenikos specialistų mokymo programa „Endobiogenika“.