Pirmas susitikimas

Sveikatos istorija (anamnezė)

Pirmasis susitikimas – paciento sveikatos istorijos (anamnezės) surinkimas. Vidutinė konsultacijos trukmė yra 1,5 – 2 valandos. Per šį laiką nuosekliai aptariama paciento susirgimo „priešistorė“. Svarbu viskas – nuo išgyventų stresų, patirtų traumų, turėtų operacijų iki gyvenimo būdo, mitybos, dabartinės emocinės savijautos.

Gydytojas užduoda pacientui daugybę klausimų, iš pirmo žvilgsnio atrodytų net nesusijusių su negalavimu: apie vaikystės ligas, patirtas traumas, santykius su tėvais, šeimos narių persirgtas ligas, gyvenimo būdą, sveikatos pokyčius skirtingais metų laikais, ligos simptomus ir jų pasireiškimo pobūdį laikui bėgant.

Apžiūra

Detali paciento kūno apžiūra remiasi tais pačiais principais: nieko nepraleisti, viską išnagrinėti, viską įvertinti, susieti požymius tarpusavyje, kad geriau suprastume jų svarbą.

Reikia išsiaiškinti kiekvieną požymį ir jį susieti su kitais.

Pavyzdžiui, stebėjimas, kaip jūsų vyzdžiai reaguoja į šviesą, jų išsiplėtimas, taip pat vokų reakcija, kai kišama prie veido ranka arba stebimi refleksai, suteikia informacijos apie paciento atsaką į dirginimą. Greitas mirkčiojimas gali būti aiškus ženklas, kad stipri alfa simpatinė nervų sistema.

Funkcijų biologijos indeksai

Funkcijų biologija – tai sveikatos būklės ligų žemėlapis ir kartu įrankis, padedantis aptikti kūne slypintį disbalansą.

Skaičiai, vadinami indeksais, gaunami iš paprastų kraujo tyrimų rezultatų naudojant pagal mokslinius duomenis sudaromus algoritmus, kurie jau skelbiami mokslo literatūroje arba yra pripažinti. Jie leidžia skaičiais (objektyviai) išsiaiškinti subtilius ryšius tarp skirtingų mūsų kūno organų ir padeda gydytojui daug geriau suprasti tikrąją paciento būklę bei parinkti tinkamas prevencijos priemones arba gydymą.

Suderinti tarpusavyje šie indeksai atskleidžia paciento stuktūrinės ir funkcinės būklės panoramą ir galimą riziką kilti ligai, taip pat suteikia galimybę sekti, kaip savaime arba po gydymo keičiasi paciento būklė.

Kaip pasiruošti konsultacijai?

Gydytojo konsultacija bus sėkminga tik tada, jei kokybiškai jai pasiruošite. Štai ką turite padaryti, prieš atvykdami vizitui pas gydytoją:

  • Prieš konsultaciją būtina atlikti kraujo tyrimus (nebent konsultacija pakartotinė ir gydytojas nurodė kitaip). Atvykite juos atlikti likus ne mažiau kaip 7 darbo dienoms iki gydytojo konsultacijos. Kraujo tyrimus galima atlikti visuose „Medicina practica laboratorija“ padaliniuose (jų sąrašą ir kontaktinę informaciją rasite https://medicinapractica.lt/kontaktai/ ). Prieš procedūrą siūlome iš anksto užsiregistruoti, kad sutaupytumėte laiko. Tyrimai, kuriuos reikia atlikti, nurodomi registracijos patvirtinimo laiške. 
  • Kraujo tyrimams taip pat reikia tinkamai pasiruošti. Prieš procedūrą perskaitykite informaciją apie tai, kaip tai padaryti.  Ką pacientui svarbu žinoti prieš kraujo tyrimus?
  • Kuo detaliau užpildyti klausimyną, į kurį nuorodą gausite el. paštu, kai užsiregistruosite konsultacijai. Klausimyne bus renkama išsami Jūsų gyvenimo anamnezė nuo gimimo iki šių dienų – kruopščiai jai pasiruoškite.
  • Jei turite medicininių išrašų (atliktų svarbių tyrimų atsakymų, išrašų iš gydymo ligoninėje ir pan.), atsineškite juos į konsultaciją, kad gydytojas galėtų juos perskaityti ir su jais susipažinti.
  • Prieš atvykdami į konsultaciją, sugalvokite klausimus, kuriuos norėtumėte užduoti gydytojui. Naudinga juos užsirašyti ir atsinešti į vizitą.
  • Konsultacijos metu gydytojui jus apžiūrint, Jums reikės nusirengti – rekomenduojame nusiprausti, vilkėti patogius drabužius. Taip pat geriausia ateiti į konsultaciją be makiažo, nelakuotais nagais, nepatartina net depiliuotis. Visa tai padeda gydytojui atlikti kuo nuodugnesnę apžiūrą ir suteikia daugiau naudingos informacijos apie organizmo būklę.
  • Į konsultaciją atvykite bent 10 min. anksčiau nei numatytas Jūsų vizitas – prieš susitinkant su gydytoju, reikės kelias minutes skirti dokumentų užpildymui.

Atvykę į konsultaciją, nesijaudinkite ir atsipalaiduokite. Mes esame tam, kad Jums padėtume ir visuomet siekiame pacientą priimti kuo šilčiau bei nuoširdžiau.