Pirmas susitikimas

Sveikatos istorija (anamnezė)

Pirmasis susitikimas – paciento sveikatos istorijos (anamnezės) surinkimas. Vidutinė konsultacijos trukmė yra 1 – 2 valandos. Per šį laiką nuosekliai aptariama paciento susirgimo „priešistorė“. Svarbu viskas – nuo išgyventų stresų, patirtų traumų, turėtų operacijų iki gyvenimo būdo, mitybos, dabartinės emocinės savijautos.

Endobiogenikos specialistas užduoda pacientui daugybę klausimų, iš pirmo žvilgsnio atrodytų net nesusijusių su negalavimu: apie vaikystės ligas, patirtas traumas, santykius su tėvais, šeimos narių persirgtas ligas, gyvenimo būdą, sveikatos pokyčius skirtingais metų laikais, ligos simptomus ir jų pasireiškimo pobūdį laikui bėgant.

Apžiūra

Detali paciento kūno apžiūra remiasi tais pačiais principais: nieko nepraleisti, viską išnagrinėti, viską įvertinti, susieti požymius tarpusavyje, kad geriau suprastume jų svarbą.

Reikia išsiaiškinti kiekvieną požymį ir jį susieti su kitais.

Pavyzdžiui, stebėjimas, kaip jūsų vyzdžiai reaguoja į šviesą, jų išsiplėtimas, taip pat vokų reakcija, kai kišama prie veido ranka arba stebimi refleksai, suteikia informacijos apie paciento atsaką į dirginimą. Greitas mirkčiojimas gali būti aiškus ženklas, kad stipri alfa simpatinė nervų sistema.

Funkcijų biologijos indeksai

Funkcijų biologijos indeksai – funkcijų biologijos įverčiai, apskaičiuojami atliekant išsamią kraujo tyrimų analizę ir tam skirta programa įvertinant nervų sistemos ir hormonų aktyvumą bei metabolizmą. Kitaip tariant, funkcijų biologija – tai sveikatos būklės ligų žemėlapis ir kartu įrankis, padedantis aptikti kūne slypintį disbalansą.

Skaičiai, vadinami indeksais, gaunami iš paprastų kraujo tyrimų rezultatų naudojant pagal mokslinius duomenis sudaromus algoritmus, kurie skelbiami mokslo literatūroje ir yra pripažinti. Jie leidžia skaičiais (objektyviai) išsiaiškinti subtilius ryšius tarp skirtingų mūsų kūno organų ir padeda Endobiogenikos specialistui daug geriau suprasti tikrąją paciento būklę bei parinkti tinkamas prevencijos priemones arba sveikatinimo metodą.

Suderinti tarpusavyje šie indeksai atskleidžia paciento struktūrinės ir funkcinės būklės panoramą ir galimą riziką kilti ligai, taip pat suteikia galimybę sekti, kaip savaime arba po sveikatinimo proceso keičiasi paciento būklė.

Kaip pasiruošti konsultacijai?